• Firmy wt, 9 paź 2012

  masazIstotą wyposażenia gabinetu spa okazuje się łóżko do masażu. Powinniśmy pamiętać, iż gabinet jest to nie tylko i wyłącznie miejsce odnowy fizycznej. Doświadczony gabinet pomaga w zaspakajaniu głębokich zapotrzebowań psychologicznych, a także psychoterapeutycznych. Odpoczynek, odprężenie ciała a także umysłu w zaciszu pachnącego, wyjątkowego i intymnego miejsca. To walory, jakie muszą być dostarczone klientom na niezwykle dużym pułapie.

  Wystrój wnętrz – miejmy na uwadze, że efekt pierwszego wrażenia jest najistotniejszy. A więc powinniśmy wywrzeć na kliencie udaną aranżację wnętrza gabinetu. Obiekt będzie musiał przede wszystkim posiadać prywatny kameralny klimat. Harmonia przyjaznych, delikatnych barw, nastrój bezpiecznego ogniska – jest to idea na udaną aranżację gabinetu. Powinniśmy wytypować delikatne tkaniny ale również tapety sprawiające klimat nastrojowości a także ciepła.

  Oświetlenie – światło musi być ciepłe plus tworzyć przytulny nastrój. W trakcie zabiegów zapala się boczne światło bądź mobilne lampy. Ważna okazuje się funkcja regulacji nasilenia jasności. Całość dopełniają aromatyczne świece, kadzidełka a także kominki. W czasie zbytniego nasłonecznienia warto zainwestować w żaluzje.

  Klimatyzacja, ogrzewanie i wentylacja – w gabinecie masażu musi być ciepło, jednak nie za gorąco. Stały napływ powietrza zapobiega duchocie – zaduch utrudnia odprężeniu. Przed niejedną wizytą dobrze jest zadbać o przewietrzenie pomieszczenia. W czasie letnim warto zadbać o zachowanie temperatury na pułapie około 22 stopni Celsjusza.

  Wyposażenie – nieodzowne zaopatrzenie gabinetu masażu obejmuje: umywalkę, meble na kosmetyki, ręczniki a także bieliznę jednorazową, taboret dla masażysty, szczebel upraszczający wejście a także zejście z łóżka, sprzęt grający z muzyką relaksacyjną, dodatki stosowane do masażu. Zasadniczą częścią uposażenia okazuje się stół do masażu. Wybierając konkretny stół powinniśmy zastanowić się, czy będziemy go stosowali do masażów w gabinecie albo też przynosili na masaże do miejsca zamieszkania klienta. Jeśli mamy zamiar masować tak samo w gabinecie czy to u konsumentów, rozsądnie jest kupić składane łóżka do masażu. Dla masażysty często podróżującego składane łóżko okaże się wspaniałym rozwiązaniem.

  Parawany – ważnym detalem wyposażenia okazują się parawany, które prócz typowych funkcji maskująco – zakrywających, stanowią ważną część ozdobną gabinetu.

  Kosmetyki i dezynfekcja – warto wyposażyć się w wypróbowane olejki do masażu, jakich na rynku jest niezwykle bogaty asortyment. W celu utrzymywania higieny powinniśmy stosować tylko i wyłącznie bezpieczne oraz sprawdzone środki.

  Kluczowym komponentem gabinetu masażu jest toaleta z kabiną prysznicową, krzesło oraz wieszak na szlafrok. W ośrodkach spa, konsument otrzymuje swój komplet bielizny a także przygotowuje się do zabiegów w szatni. Do gabinetu zgłasza się przygotowany do zabiegu. Ów główny element daje szansę na wartościowsze wykorzystanie danej powierzchni zabiegowej.

  Autor: dzordzy @ 15:15 z kategorii Firmy |

Kategorie